Mikrokręgi – rozwiązywanie konfliktów między dziećmi – warsztat

– „Proszę Pani, on mnie uderzył!”
– „Teraz ja będę się tym bawić!!”
– „Nie chcę tego robić, to jest głupie!!!”

Jeśli często słyszysz takie lub podobne słowa, doświadczając bezsilności, bezradności albo frustracji i brakuje Ci już pomysłów, w jaki sposób możesz uczestniczyć w konfliktach między dziećmi tak, aby uniknąć wchodzenia w rolę sędziego albo policjanta, który je rozdziela – zapraszamy Cię 12 marca w godzinach 18.00 – 21.00 do Przedszkole leśne w Mariewie.

Konflikty w pracy z dziećmi (i nie tylko…) są częścią życia – nie możemy ich uniknąć ani zapobiegać im tak, by w ogóle się nie pojawiały. Możemy jednak wspierać ich rozwiązywanie w sposób, który buduje porozumienie i wspiera wzajemne usłyszenie się. Możemy towarzysząc dzieciom budować ich umiejętności komunikacyjne i dzięki temu, modelować to, w jaki sposób same mogą próbować się dogadać.

W trakcie 3 godzinnego spotkania:
– zastanowimy się wspólnie, czym jest konflikt oraz co pomaga a co utrudnia budowanie w dzieciach kompetencji, na których nam zależy
– poznamy 3 kroki rozwiązywania konfliktów metodą mikrokręgów
– będziemy praktykować nowe sposoby reagowania w trakcie konfliktów
– przeanalizujemy zebrane pytania i wątpliwości oraz poszukamy strategii na różne sytuacje wniesione przez Uczestników, np. : co robić gdy dzieci nie mówią? Czy to długo trwa? Co jeśli dzieci nie chcą brać udziału w mikrokręgach? Co jeśli dzieci przeżywają silne emocje? Jak zastosować mikrokręgi w licznej grupie? Co można zrobić, by na bieżąco wspierać komunikację między dziećmi?

Dla kogo: osoby pracujące z dziećmi w przedszkolach i szkołach

Koszt spotkania: 40 zł od osoby (istnieje możliwość wystawienia faktury)
Zgłoszenia: przedszkole@mariew.edu.pl do 8.03.2019 r.

Spotkanie poprowadzi Linda Grześkiewicz – Strumidło – psycholożka i trenerka rozwoju osobistego, mama 4,5 letniej dziewczynki. Jestem entuzjastką komunikacji opartej na empatii, której poznanie i zgłębienie odmieniło moje spojrzenie na relacje międzyludzkie. Pracuję z rodzicami i dziećmi do 10 roku życia, prowadząc psychologiczne konsultacje indywidualne i warsztaty. Sprawuję także opiekę psychologiczną nad przedszkolami i żłobkami na terenie Warszawy i okolic. W swojej pracy korzystam z założeń teorii przywiązania. W wolnym czasie, oprócz książek związanych z moją pracą, lubię czytać skandynawskie kryminały, praktykuję uważność i „ogarniam życie” jako mama.